Dodany: 2011-03-01 11:02:23

Kim jest architekt Nie raz przechadzając się po różnych miastach widzieliście piękne budowle, które ozdabiały ulice. Piękne wielkie centra handlowe, coraz ładniejsze osiedla. To wszystko to oczywiście praca budowlańców, jednak, aby oni mogli to zbudowąc potrzebny był projekt, który wykonał dla na zlecenie architekt szczecin. Kim więc tak naprawde jest architekt gorzów?

 

Architekt to zawód w którym wykonuje się na zlecenie pewne rysunki architektoniczne, dzięki którym możliwa jest hudowa okreslonego w projekcie budynku. Słowo architekt wywodzi się oczywiście ze słów greckich – arche czyli początek i teche czyli sztuka. A grecji architekt oznaczał więc głównego cieślę lub jak kto woli głównego rzemieślnika. Generalnie rzecz ujmując cięzko jest sprecyzować zawód architekta.

 

Zależy to od czasu jak i kraju w którym to zagadnienie jest omawiane. W każdym kraju architekt jest postrzegany inaczej ma inne zadania. Jest to zawód interdyscyplinarny łączy w sobie wiele dziedzin naukowo-technicznych. Architektem nazywa się więc dla przykładu artystów, inżynierów czy nawet kierowników budowy. Aby dowiedziec się więcej przeczytaj różne poradniki, które są zamieszczone w internecie.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kim jest architekt
Nick: